Hakkımızda

Otelcilik sektöründe ilk deneyimim, 1975 yılında Hukuk öğrenimim sırasında başladı. Öğrencilik yıllarımda, çalışmaya başladığım Hilton International İstanbul da geçirdiğim 10 yıl içinde, Hukuk diplomasını almaya hak kazanmış olsam da, otelcilik içine aldığı kendi dünyasından beni bir daha geri bırakmadı.

1982 yılında, Hilton Oteli için prototip olarak yaptığım, belki de dünyanın ilk PVC kibrit kutusunun da 300.000 adetlik siparişinin teyid edilmesi ile o yıllarda başlayan imalat tecrübesi bugünkü Tanay’ın da kurulmasına temel teşkil etmiştir.

O yıllarda Hilton’da kazandığım deneyim ve aldığım eğitimler sonrasında da yoğun seyahatlerim nedeni ile gerçekleştirdiğim uluslararası otel konaklamaları ve bu arada üretimin tüm aşamalarında bulunmam nedeniyle, kazanılan bilgi ve birikimler, bugün işimizi gerçekleştirirken, yetkin bir otel müdürünün, deneyimli bir otel misafirinin ve etkin bir maliyet denetçisinin perspektifini paylaşabilme ve beklentilerini anlayıp karşılama noktasında paha biçilmez bir öngörü ve deneyim kazandırmıştır.

Türkiye’de müşterileri tarafından,konusunda sektörün markası ve lideri olarak değerlendirilen Tanay, başarılı koleksiyon tasarımları, dikey entegre üretim tesisleri ve yüksek kalitesi ve yarattığı güvenilirlik ile de hem yurtiçinde hem de yurtdışında itibarlı bir şirket olarak bilinmektedir.

Bu arada 2008 yılında “Sadi Tanay’s Collection, İstanbul” markasını oluşturup 40’dan fazla ülkede başarı ile yansıtan Tanay her yıl daha da gelişen ve derinleşen pazar payı ile Dünya Markası olma yolunda azim, tutku ve inançla yol almaktadır.

Paris, Londra, Düsseldorf, Moskova, Kahire, Dubai, Atina ve Bakü gibi katıldığımız tüm uluslararası fuarlarda, ürünlerimiz Avrupa Kalite standartlarına uygun bulunarak hizmet ve üretim bütünlüğümüz, adet ve sürelerde esnekliğimiz, hızlı ve kaliteli teslimatlarımız da tercih nedeni olmuş ve ilişkilerimizin sürekliliği sağlanmıştır.

Üretim ve hizmette kalite anlayışımız,
- Danışmanlık
- Tasarruflu çözüm önerileri,
- Ayrıcalıklı tasarım yetkinliği,
- İhtiyaç adetlerinin gerçekçi tespiti,
- Teslim sürelerinde esneklik,
- Zamanında ve eksiksiz teslimat,
- Güvenilirlik ve süreklilik
temel prensipleri üzerine inşa edilmiştir.

Tanay, küçük bir yatırım farkı ile misafirleriniz için özenle üretilen tüm ürünlerinizi ayrıcalıklı ürünler olarak yansıttığı gibi müşteri memnuniyeti

yaratmanızda da küçük dokunuşlar ile büyük ve olumlu etkiler yaratmak için sizin ile birlikte düşünür.

Amacımız, beklentilerinizin de ötesinde sizlere en iyi kaliteyi ve en iyi hizmeti her yönü ile sunabilmektir.

Bu anlayış ile Tanay 2008 yılında Tasarım, Üretim ve Planlama alanında ISO 9001: 2000, 2009 yılında ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim
Sistemi Sertifikası, 2012 yılında ISO 22716 GMP (Good Manufacturing Process) Sertifikası, 2015 Yılında Helal Sertifikası ile ödüllendirilmiş, ISO
14001 Çevre Yönetimi Sistemleri Sertifikası’na sahip olmak için gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Global anlaşmalar öncesinde nerede ise Türkiye’de Hilton, Sheraton, Swissotel, Intercontinental, Club Med gibi tüm yabancı zincirlere imalat yapıp hizmet veriyorken globalleşmenin sonucu olarak artık bu yabancı zincir otelleri yurt dışında yapılan merkezi anlaşmalar ile gerçekleşmektedir.

Biz de buna karşılık Global şirketlerinin iletişim ağı içinde yerimizi alarak kendileri için Türkiye’de üretim yapıp, hem Türkiye’deki hem de komşu
ülkelerdeki anlaşmalı otellerine üretim yolu ile destek vermeyi planlamaktayız.

Bu arada İKMİB tarafından Kozmetik ve Müstahzarları ile Sabun ve Yıkama Müstahzarları grubunda ilk 100’e girmemiz nedeniyle ödüllendirildik. Çalışanlarımızın gelişimi ve şirket
kültürümüzü oluşturmada gösterdiğimiz faaliyetler nedeniyle İstanbul Kültür Üniversitesi
tarafından da KOBİ’ler Verimlilik Kongresinde “Eğitime Gönül Veren KOBİ” Türkiye 3. lük ödülü ile ödüllendirildik.

Bugün Tanay olarak;
- KOSGEB tarafından onaylanan kurumsallaşma projesini yürütmekteyiz.
- TÜBİTAK ile başlayacak olan ARGE projelerinde çevreye duyarlı yeni innovative projeler üzerinde çalışmaktayız.
- Turistik ve Otantik yörelerin markalaşarak daha iyi tanıtılabilmeleri için sosyal sorumluluk projeleri başlatılmıştır.

Bir yıl içinde TURQUALITY başvurma kararı için gerekli tüm alt yapı çalışmaları başlatılmış olup,
sektörün ve ülkenin ihtiyacı olan katma değerli marka yaratma çabalarımız tutku ile devam
etmektedir.

Tasarımdan imalata ayrıcalıklar sunan “Tanay Ailesi” arasında sizleri de görebilmek dileği ile…

Saygılarımla,
Sadi Tanay

 

İletişim

Tanay Turizm Otelcilik Ekipmanları Dış Tic. Ltd. Şti.
Fetih Mahallesi, Tahralı Sokak, Kavakyeli Plaza No:7/A K:6 D:15
34704 Ataşehir-İstanbul/Türkiye
Tel : 0216 394 82 86 (pbx) Faks: 0216 394 82 87
e-mail: tanay@tanay.net

E-Bültenimize Kayıt Olun